Manfred Weber leleplezte a Tisza Pártot, cserébe Ceglédi azt leplezte le, mennyire porcelánbabaként bánnak Magyar Péterrel az ellenzéki lapok

Ezek valóban nem Magyar Péter napjai.

Deme László, nyugalmazott királypárti százados egy cikkben legyalázta az 1848-as forradalmat és annak hőseit.
Nyitókép: Mandiner/Ficsor Márton
„Habsburgista seggfej a bíróság előtt. 1936-ban.
Deme László, nyugalmazott királypárti százados egy cikkben legyalázta az 1848-as forradalmat és annak hőseit. Szemben a mai jobboldali kurzussal, mely az ilyet hol tűri, hol támogatja, az imádott Horthy-korban ennek bírósági tárgyalás lett a vége, felháborodott, tiltakozó újságcikkekkel, az elkövető ablakára záptojásokat hajigáló tüntetéssel.
De ami a legfontosabb: az akkori legitimisták azonnal elhatárolódtak, hiszen az akkori legitimisták részben úriemberek voltak, részben hazafiak, akik tisztában voltak azzal, hogy a történelmi események máskénti értékelése dacára létezik nemzeti minimum, és a szabadságharcok éppúgy, mint Petőfi költészete, vagy a Kossuth-nóták, a nemzeti hagyomány szerves elemei. (IV. Károly is tanult Petőfi verseket, s nem véletlenül.)
Ezzel szemben a mai »királypártiság« Deme dumáinak százszorosát engedi meg magának mennyiségben és durvaságban egyaránt, nemcsak a kommentmezőkön, de oldalakon és folyóiratokban, melyek a rezsim támogatását élvezik, hiszen mindenki alapvetően egy nagy táborba tartozik, aki úgymond »jobboldali«.
Hogy ezek mennyire képzettek, arra a legjobb bizonyíték, az érvelésük: a jakobinus Petőfit, a szabadkőműves Kossuthtot, stb. a kommunisták szerették. Hogy a Horthy-korban is kultuszuk volt, azt már nem tudják. Hogy a Monarchia alatt még nagyobb, azt se tudják.
Igazi arisztokratikus analfabéták.
Ennek a posztmodern képződménynek – szemben a háború előtti aulikusok világával – a gyökere a gyökértelenség. A kádárista lakótelepek és a pesti kávéházak világa. A mindenhonnan kikukázott pre- és posztnáci szellemi hulladék, az extravagánsnak szánt vagy megélt álfilozófiák állázadása, a magyar történelem nemismerete, a teljes tradíciótlanság, melyet tradíciónak neveznek, a magyar nemzeti hagyománnyal szembeni zsigeri ellenérzés, de úgy, hogy közben mégis nagyonjobboldali legyen, a totális identitásnélküliség, mely minden városi trutymóban próbálta keresni az önazonosságot, aztán elérkezett a lefolyórácshoz, melyen megakadva jutott el ehhez a »monarchizmushoz«.
De csak elvásik, elkopik, kádárizálódik, megrothad lassan, aztán elhullik, és visszatér oda, ahonnan kivirágzott.
Várnak titeket az oroszok és Sztálin, meg a kínai kommunisták, hajrá!”